Pečovskonovoveský remeselný jarmok – 24. ročník

Pečovskonovoveský remeselný jarmok – 24. ročník

Obec Pečovská Nová Ves aj tento rok v dňoch 19. a 20. augusta 2022 organizuje už 24. ročník Pečovskonovoveského remeselného jarmoku. TOP kultúrno-spoločenská akcia roka v našej obci  aj tentokrát ponúkne všetkým jeho návštevníkom bohatú prehliadku ľudových remesiel,  predajných stánkov, regionálnych jedál a pochutín, detských jarmočných atrakcií,  jarmočný sprievod, prehliadku skupiny historického šermu, ľudového umenia a kultúry – tanca a spevu, ale aj bohatý program v podaní účinkujúcich zvučných mien, ktorých pozná nie len široká verejnosť, ale aj okolitý svet.
Jarmok začíname už tradične v piatok večer 19. augusta 2022 galavečerom so svetoznámym huslistom Filipom Jančíkom a jeho laserovou svetelnou show. Súčasťou večera bude slávnostné odovzdávanie Ceny starostu obce Pečovská Nová Ves.
Jarmočná sobota začne svätou omšou o 10.00 h. a bude pokračovať jarmočným sprievodom. Po otvorení jarmoku vystúpia historickí šermiari a miestna folklórna speevácka skupina Jablonka.
Odpoludnie začne o 14.00 h. prehliadkou folklórnych tanečných a speváckych skupín. O 15.30 h. si prídu na svoje všetky deti. Do obce prídu za nimi Smejko a Tanculienka so svojími hitmy. O 17.00 h. vystúpi hudobná skupina Dynamix. Tradične o 18. tej príde na rad TOMBOLA s bohatými cenami. Prvú cenu – televízor v hodnote 500.- Eur venuje aj tento rok obec. O 19.00 h. vystúpi skupina SALK so svojím repertoárom ľudových piesní v rockovom prevedení. Hviezdou večera je vystúpenie skupiny METALINDA, ktorý začne o 20.30 h.. Od 22.00 h. do 02.00 h. bude jarmočná tanečná veselica so skupinou JUVENTUS Music Band a DJ Jossom.

Všetkých vás srdečne pozývame na tohto ročný jarmok s bohatým programom.

/J.D./

Prihláška na 24. ročník Pečovskonovoveského jarmoku

Obec Pečovská Nová Ves  pripravuje už 24 ročník Pečovskonovoveského  jarmoku, ktorý sa stal  svojou úrovňou a tradíciou významnou kultúrno – spoločenskou akciou v regióne Horného Šariša.

Remeselná časť  jarmoku, kde sa prezentuje široké spektrum remeselníkov a umeleckých výrobcov, sa bude konať 20.8. 2022 v čase od 8:00 do 18:00 hod. v priestoroch športového areálu za budovou ZŠ v Pečovskej Novej Vsi.

Záujemcovia o predaj na  jarmoku môžu zasielať záväzné prihlášky do 12. augusta  2022 na adresu: Obec Pečovská Nová Ves , Hlavná 33, 082 56 Pečovská Nová Ves  alebo na e-mail : urad@pecovska.sk

V záväznej prihláške je potrebné skonkretizovať Vaše  požiadavky na technické zabezpečenie.. Základné technické podmienky – stánok (do vyčerpania zásob), stôl, stoličky, prípojku elektrickej energie, vodu a občerstvenie  zabezpečuje organizátor.  Upozorňujeme remeselníkov, že prihlášky sú odlišné pre remeselníkov, ktorí predvádzajú svoju vlastnú výrobu  a pre živnostníkov.

Záväzné prihlášky sa nachádzajú v dokumente :Prihláška jarmok 2022

Jarmok-2022